Wyszukiwanie zaawansowane
Menu użytkownika
Nazwa użytkownika:

Hasło:

Logować automatycznie podczas następnej wizyty?

» Zapomniałem(am) hasła
» Rejestracja
 
Losowe zdjęcie

8
8
Komentarze: 0
admin


Rok szkolny 2014/2015

(Hits: 29592)
Podkategorie
Ślubowanie klas pierwszych (8)
01.10.2014 r.

Przygotowanie: p. Joanna Kojac, p. Marta Świercz, p. Renata Pawelec, p. Jolanta Mazur.
Oprawa muzyczna: p. Iwona Stefańczyk.

Fot. G. Miszczyk

Przegląd Projektów Unijnych w Edukacji (14)
Delegacja Szkoły Podstawowej nr 19 im. I. Sendlerowej w Kielcach wzięła udział w Przeglądzie Projektów Unijnych w Edukacji. Impreza oraz rozstrzygniecie konkursu „W unijnej rodzinie" odbyło się 3 pa¼dziernika na terenie Targów Kielce.

Opieka: p. G. Miszczyk, p. Monika Waligórska-Ucig.

Fot. G. Miszczyk

Klasa Id w Centrum Powiadamiania Ratunkowego i w Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach (9)
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Powiadomienia Ratunkowego. Do tego miejsca docierają wszystkie powiadomienia, meldunki i wezwania kierowane na numer 112, a dyspozytor przyjmujący zgłoszenia podejmuje decyzję o dalszych działaniach.
W znajdującej się tuż obok Straży Pożarnej dzieci poznały tajniki pracy strażaka, dowiedziały się, którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary.

Tekst i zdjęcia: J. Mazur

Wycieczka klas IV do Tokarni i Podzamcza Chęcińskiego (18)
4 listopada 2014 r. odbyła się wycieczka klas IV do Parku Etnograficznego w Tokarni i Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.

Organizator: p. M. Waligórska-Ucig
Opieka: p. G. Miszczyk, p. Małgorzata Muszyńska, p. M. Waligórska-Ucig.

Fot. G. Miszczyk

Narodowe Święto Niepodległości (18)
Kolejna edycja Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej odbyła się 7 listopada 2014 r.

Organizatorzy: p. M. Kowalik, p. G. Miszczyk, p. I. Stefańczyk.

Fot. M. Rzepka.

Olimpiada bezpieczeństwa (18)
W piątek 21.11.2014 r. w Targach Kielce odbyła się "Olimpiada bezpieczeństwa”. Był to Finał VIII Edycji Wojewódzkiego Konkursu "Bezpieczeństwo na piątkę”. Szkoła Podstawowa nr 19 w Kielcach uczestniczyła w tym konkursie jako jedyna z powiatu kieleckiego, obok jedenastu przedstawicieli powiatów całego województwa świętokrzyskiego.
W drużynie reprezentującej naszą szkołę byli: Aleksandra Tracz, Radosław Grzesiak i Stanisław Śmigielski.
Serdeczne podziękowania składam Pani Barbarze £ukawskiej (opieka nad uczniami naszej szkoły).
Za przygotowanie uczniów do konkursu odpowiedzialny był Pan Jarosław Januchta.

Fot. M. Rzepka

Pasowanie na świetliczaka (6)
W dniu 3 listopada 2014 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste „Pasowanie na świetliczaka”.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I, uczęszczający do świetlicy. Nowo przyjęci wychowankowie – zanim złożyli ślubowanie - zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, intelektualne i sprawnościowe. Poddani byli próbom: mądrości, smaku i sprawności ruchowej.

Tekst: Marzena Zachariasz

Próbny sprawdzian klas VI (6)
26 listopada 2014 r. o godzinie 9.00 rozpoczął się próbny Sprawdzian szóstoklasistów, opracowany przez wydawnictwo Nowa Era. Pierwsza cześć trwała 80 minut. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte i zamknięte z języka polskiego i matematyki. Po przerwie, o godzinie 11.15 rozpoczęła się druga część sprawdzianu - z języka angielskiego.

Tekst: J. Wielicka
Fot. J. Wielicka

Dzień Babci i Dziadka (6)
Uczniowie z klasy 1a i 1d zaprosili swoich dziadków i babcie na przedstawienie przygotowane z okazji ich święta. Były wiersze i piosenki oraz gromkie 100 lat. Nie zabrakło emocji, wzruszeń i …tremy. Publiczność z wielką sympatią i podziwem nagradzała młodych artystów brawami.

Tekst i zdjęcia: Jolanta Mazur

III etap Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego (3)
Dorota Ołtarzewska z klasy VIb została laureatką XII Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego.
Do finału konkursu, który odbył się 7 III 2015 r. w SP 25, przystąpiło 84 uczniów z województwa świętokrzyskiego.

Tekst i zdjęcia: Joanna Wielicka

Klasa IVa na zajęciach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (9)
12 marca 2015 r. klasa IVa, pod opieką p. G. Miszczyka, wzięła udział w zajęciach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach, poświęconych pisowni wyrazów z "u" i "ó". Warsztaty odbyły się w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka.
Zajęcia były bardzo atrakcyjne i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wzięli udział w licznych konkursach i finałowym dyktandzie, które najlepiej napisała Ola Terlecka.

Zdjęcia ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej
Fot. Aneta Strzępka

Pierwszy Dzień Wiosny (9)
Uroczyste powitanie Wiosny odbyło się w naszej szkole 23. marca. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbył się konkurs dla klas IV-VI, podczas którego przedstawiciele klas prezentowali barwne bukiety, stroje oraz wiersze i piosenki. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski.
Plebiscyt "Mam talent" (12)
Od wtorku 14.04.2015 do piątku 17.04.2015 trwa wystawa prac dzieci uczestniczących w zajęciach "Mam talent". Na zaprezentowane prace każdy uczeń i nauczyciel naszej szkoły może oddać głos na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania znajdujących się przy urnie, do której wrzucane są głosy. Prócz nagród za najlepszy rysunek w kategorii LUDZIE i w kategorii ZWIERZęTA, zostanie rozlosowana nagroda dla osób oddających swój głos w plebiscycie. Szczegóły w regulaminie zamieszczonym poniżej i umieszczonym przy wystawie, oraz u br. Pawła Frąckowiaka.

Autor: brat Paweł Frąckowiak

IV Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych (17)
30 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 29 w Kielcach odbył się IV Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych.
W kategorii szkół podstawowych najlepszym pocztem okazał się poczet Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach. Nasi uczniowie okazali sie najlepsi we wszystkich konkurencjach praktycznych: prezentowanie sztandaru w miejscu, w marszu, reagowanie na komendy prowadzącego, zwroty.
W skład zwycięskiego pocztu wchodzą: dowódca pocztu - Julia Zagdan, sztandarowy - Aleksander Piotrowski, asysta pocztu - Marta Siwek.
Nagrody za Turniej Pocztów zostały rozdane podczas obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na Rynku w Kielcach. Podczas rozdania nagród dowódcę naszego pocztu zastąpiła Kinga Putko.
Opiekunem i trenerem zwycięskiego pocztu był p. Jarosław Januchta, nauczyciel wf w SP 19 Kielce.
Opiekunem i koordynatorem części teoretycznej Turnieju z ramienia SP 19 Kielce była również p. Monika Kowalik, nauczyciel historii w naszej szkole.

Autor: Jarosław Januchta

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja (18)
Przygotowanie: p. Monika Waligórska-Ucig, p. Iwona Masternak, p. Monika Kowalik.

Fot. p. Michalina Rzepka

Obchody Dnia Patrona (8)
W dniu 15.05.2015 roku odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele.
Turniej BRD (1)
Dzień sportu (13)
! czerwca 2015 r. odbył się Dzień sportu.
Festyn rodzinny (31)
11 czerwca 2015 r. odbył się III Festyn rodzinny.
Przedstawienie w języku niemieckim (12)
18 czerwca 2015 r. odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV c i IV b pod kierunkiem pani Malwiny Odrzywolskiej.
Wycieczka do Sandomierza (26)
12 czerwca 2015 r. uczniowie klasy 4a i 5c pod opieką wychowawców wzięli udział w wycieczce do Sandomierza i Baranowa Sandomierskiego.

Fot. G. Miszczyk, A. Terlecka, M. Włodarczyk, W. Janiszewska, B. Mularczyk.

Klasa 4a w Muzeum Lat Szkolnych Stefana ¯eromskiego (12)
24 czerwca 2015 r. klasa 4a zwiedziła Muzeum Lat Szkolnych Stefana ¯eromskiego. Placówka zajmuje się gromadzeniem i eksponowaniem zbiorów związanych z młodzieńczym okresem życia oraz twórczością Stefana ¯eromskiego. Eksponaty prezentowane są na tematycznej wystawie stałej. Prócz działalności wystawienniczej muzeum prowadzi lekcje i warsztaty muzealne przeznaczone głównie dla młodzieży szkolnej.

Fot. G. MiszczykZnaleziono: 0 zdjęć na 0 stronach. Wyświetlaj: zdjęcia 0 do 0.

Nie ma zdjęć w tej kategorii
Zdjęć na stronie: 

 

RSS Feed: Rok szkolny 2014/2015 (Nowe zdjęcia)