Wyszukiwanie zaawansowane
Menu użytkownika
Nazwa użytkownika:

Hasło:

Logować automatycznie podczas następnej wizyty?

» Zapomniałem(am) hasła
» Rejestracja
 
Losowe zdjęcie

6
6
Komentarze: 0
admin


Rok szkolny 2015/2016

(Hits: 29436)
Podkategorie
Strojenie drzewek choinkowych (0)
14 grudnia uczniowie klas I-VI stroili drzewka przed szkoła własnoręcznie przygotowanymi kartkami z cytatami ze swoich "książek marzeń".
Ceramika nićmi malowana (26)
Uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach „Ceramika nićmi malowana” zorganizowanych przez Muzeum Narodowe w Kielcach. Każdy z uczniów dostał dwie filiżanki, farby do ceramiki i inne materiały potrzebne do wykonania niepowtarzalnego wzoru. Dzieci wykorzystały swoją wiedzę na temat mieszania kolorów, czerpiąc z tego dużą frajdę i uzyskując wspaniałe rezultaty!
Pasowanie na świetliczaka (8)
W dniu 23 listopada 2015 r. odbyło się uroczyste pasowanie na „świetliczaka”.
W uroczystości udział wzięli uczniowie klas I, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej. Po występach artystycznych, nowi wychowankowie świetlicy, zostali poddani próbom: mądrosci, smaku i sprawności fizycznej. Wzorowo wypełnione zadania pozwoliły na oficjalne przyjęcie dzieci do grona „świetliczaków” SP nr 19 im. I.Sendlerowej w Kielcach. Uroczyste ślubowanie przypieczętowane zostało odciśnięciem palców uczniów pod tekstem roty przysięgi. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie otrzymali „magiczne zakładki”, wykonane przez starszych kolegów i koleżanki.

Mistrzostwa Kielc w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców klas piątych (3)
17 września na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Kielc w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców klas piątych. Bardzo dobrze w tych zawodach spisali się nasi uczniowie, zajmując piąte miejsce wśród kieleckich szkół. W rywalizacji lekkoatletycznej z naszej szkoły brali udział uczniowie: Oskar Lesisz, Paweł Kaleta, Aleksander Kobierski, Adrian Banasik i Michał Szlufik.

Tekst: Jarosław Januchta

Akcja "Podziel się posiłkiem" (14)
W dniach 25-26 września odbywała się zbiórka żywności w ramach akcji "Podziel się posiłkiem" . Podczas akcji uczniowie SP nr 19 dyżurowali w sklepie na ul. Jarzębinowej w Kielcach pod opieką p. Dariusza Kurpińskiego oraz członków Parafialnych Zespołów Caritas.
Fot. Dariusz Kurpiński

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (8)
25 września obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zdjęcia zostały wykonane podczas zajęć w klasie 5b (Joanna Wielicka) i 4b (Renata Kubicka).
Klasa 2a i "Wielka wyprawa po skarby przyrody" (4)
29 września klasa 2a wzięła udział w Festynie edukacyjnym dla uczniów klas I-III pod hasłem „Wielka wyprawa po skarby przyrody”. Festyn odbył się w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody. Projekt ma na celu promowanie walorów przyrodniczo- turystycznych gmin położonych na obszarach Natura 2000. Tegoroczny Festyn zorganizowano w Lisowie- gmina Morawica. Dzieci poprzez udział w różnorodnych konkursach, quizach i grach ruchowych związanych z ekologią i ochroną środowiska poznawały m.in. gatunki roślin i zwierząt chronionych w ramach Obszaru Dolina Czarnej Nidy. Dowiedziały się , jaki jest cel ochrony obszarowej w ramach sieci Natura 2000. Wspólna zabawa i rywalizacja z rówieśnikami z innych szkół dostarczyła naszym uczniom wiele emocji i radości.

Tekst i zdjęcia: R. Pawelec

"Kielce biegają" i my też biegaliśmy (3)
3 pa¼dziernika, w Parku Miejskim, po raz siódmy odbyła się impreza z cyklu ,,Kielce Biegają". W sobotnich zawodach wzięła udział rekordowa liczba uczestników. £ącznie na starcie wszystkich dystansów stanęło prawie 1800 osób. Wśród najlepszych znale¼li się nasi uczniowie. W grupie najmłodszych chłopców drugą lokatę zajął uczeń klasy trzeciej Dominik Wesołek. Na piątym miejscu w kategorii chłopców starszych przybiegł uczeń klasy szóstej Adrian Gas (Adrian na zawody przyszedł ze swoim tatą). W sumie w tegorocznych zawodach z naszej szkoły wzięło udział około 30 osób (w zawodach brali również udział rodzice naszych uczniów). Wszystkim, za liczny udział, należą się gratulacje i podziękowania.
Koordynatorem i opiekunem naszych uczniów był pan Jarosław Januchta.

Tekst i zdjęcia: Jarosław Januchta

III Świętokrzyski Zlot Chórów (3)
7 XI 2015r. pięcioro uczniów naszej szkoły wspólnie z kolegami ze szkoły podstawowej nr 8, 28 i z Państwowej Szkoły Muzycznej, uczestniczyło w warsztatach wokalnych, zorganizowanych podczas III Świętokrzyskiego Zlotu Chórów, zorganizowanego w Auli UJK przez Instytut Edukacji Muzycznej UJK, Stowarzyszenie A nam się chce! i Stowarzyszenie Chór Kameralny Fermata.

Zdjęcia i tekst: I. Stefańczyk

Szkolny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej (19)
Dnia 10.11.2015 r. odbył się finał VI Szkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej.

Zdjęcia: J. WielickaZnaleziono: 0 zdjęć na 0 stronach. Wyświetlaj: zdjęcia 0 do 0.

Nie ma zdjęć w tej kategorii
Zdjęć na stronie: 

 

RSS Feed: Rok szkolny 2015/2016 (Nowe zdjęcia)