Skip to main content

Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2018

Na samym początku nowego roku szkolnego chciałbym Was serdecznie zaprosić do udziału w konkursie informatycznym Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2018. Jest to kolejna już, ósma edycja projektu skierowana do uczniów szkół z województwa świętokrzyskiego. Głównym zadaniem inicjatywy jest rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.

Więcej... »

IV Międzynarodowy Zjazd Szkół Sendlerowskich

W dniach 8-10 czerwca 2018 roku delegacja naszej szkoły – Ala Iwanicka, Karolina Zagdan oraz  Oskar Lesisz wraz z opiekunami: Ewą Kryniewską i Marzeną Zagdan – uczestniczyła w IV Międzynarodowym Zjeździe Szkół Sendlerowskich w Gdańsku.  Szkoły im. Ireny Sendlerowej to jedna wielka rodzina i stąd nasza obecność, by zobaczyć, poznać się i opowiedzieć o swojej patronce.

Więcej... »

Klasy 1a i 2a w Bibliotece Wojewódzkiej

Dnia 23 maja klasy 1a i 2a pod opieką p. E. Kryniewskiej i D. Król, w ramach projektu “Cztery strony bajek – wielokulturowa mozaika legend i opowieści”, uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w Bibliotece Wojewódzkiej. Dzieci poznały kulturę kontynentu afrykańskiego, jego kraje i zwyczaje. Miały także możliwość zagrać i zatańczyć w kolorowych maskach, do rytmów wystukiwanych na afrykańskim bębenku zwanym djembą.

Więcej... »