Skip to main content

Tydzień Głośnego Czytania w świetlicy szkolnej

Od kilku już lat, z inicjatywy biblioteki szkolnej, obchodzony jest w naszej szkole Tydzień Głośnego Czytania. W tym roku piękną tradycję kultywowała grupa świetliczaków z kl.1a pod opieką wychowawcy, p. Barbary Garbacz, która wzięła udział w słuchaniu głośnego czytania wybranych przez siebie książeczek, a zaproponowanych i zaprezentowanych przez szkolnego bibliotekarza. Dzieci, zwłaszcza chłopcy, słuchały m.in. […]

Z tej lekcji bibliotecznej nikt nie chciał wychodz

Uczniowie klasy 3b pod opieką p. Marka Stemplewskiego i szkolnego bibliotekarza uczestniczyli dzisiaj w niecodziennym wydarzeniu – W podróży po świecie z książką w tle. Stało się to możliwe dzięki Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Okrzei 9 w Kielcach oraz wolontariuszom z Portugalii, Turcji, Azerbejdżanu i z Ukrainy. Trzecioklasiści mieli możliwość “powędrować” m.in. do […]