Z czym kojarzy się Wam Wietnam i Japonia? – m.in. na takie pytania odpowiadały dzieci z kl.1 i 2, które w ramach zajęć świetlicowych uczestniczyły pod opieką wychowawcy p. Barbary Garbacz i p. bibliotekarki Iwony Krzemińskiej.
You are browsing archives for
Kategoria: Biblioteka
Tydzień Głośnego Czytania w świetlicy szkolnej
Od kilku już lat, z inicjatywy biblioteki szkolnej, obchodzony jest w naszej szkole Tydzień Głośnego Czytania. W tym roku piękną tradycję kultywowała grupa świetliczaków z kl.1a pod opieką wychowawcy, p. Barbary Garbacz, która wzięła udział w słuchaniu głośnego czytania wybranych przez siebie książeczek, a zaproponowanych i zaprezentowanych przez szkolnego bibliotekarza. Dzieci, zwłaszcza chłopcy, słuchały m.in. […]
Zimowe wieczory z książką
Zimowe wieczory z książką to cykl spotkań świetliczaków z klas pierwszych, które zainicjowała p. Barbara Garbacz. Tym razem została zaproszona pani ze szkolnej biblioteki, by zaprezentować dzieciom Przygody Koziołka Matołka oraz okoliczności powstania książki – komiksu.
Konkurs czytelniczy ‘Mistrz pięknego czytania”
Wyniki konkursu czytelniczego MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA w klasach pierwszych: 1 m. – KACPER BIEGAJ (1b) 2 m. – KRZYSZTOF KAMIŃSKI (1b) 3 m. – IGOR MALINOWSKI (1a) wyróżnienie – JASON BIELECKI (1a) w klasach drugich: 1m. – IGOR SZEWCZYK (2b) 2m. – IZABELA STELMASZCZYK (2a) 3m. – JAKUB BUJAK (2b) wyróżnienie – NIKOLA NOWAK (2a) […]
Kontynuacja cyklu wizyt – ” Świetliczaki w WBP”
13 marca 2025 r. świetliczaki z kl.1-2, pod opieką pań Barbary Garbacz i Iwony Krzemińskiej, uczestniczyły w warsztatach dotyczących kultury wietnamskiej i japońskiej., które odbyły się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej,
Praca literacka “Opowieść o małym wielkim kotku”
KOKO opowiada o swoim życiu i o właścicielce
Ogólnopolska Akcja Czytelnicza 2025 “Luty z Cukierkiem – Książki z Pazurem” zakończona, ale pozostała także pamiątka w formie pracy pisemnej o pupilu imieniem Koko. Autorką opowieści jest Nikola Ziętal z kl.4b. Zachęcamy do zapoznania się z historią wielkiej przyjaźni między Waszą koleżanką i jej pekińczykiem.
17 lutego – Światowy Dzień Kota
Nie taki wilk straszny!
Po raz kolejny p. Barbara Garbacz oraz p. Iwona Krzemińska zabrały dzieciaki do znanego im i lubianego przez nich miejsca, czyli do WBP.
Bierzemy udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelnicze
Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły, zwłaszcza z klas 1-6, do zaangażowania się w Ogólnopolską Akcje Czytelniczą “Luty z Cukierkiem”.
Z tej lekcji bibliotecznej nikt nie chciał wychodz
Uczniowie klasy 3b pod opieką p. Marka Stemplewskiego i szkolnego bibliotekarza uczestniczyli dzisiaj w niecodziennym wydarzeniu – W podróży po świecie z książką w tle. Stało się to możliwe dzięki Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Okrzei 9 w Kielcach oraz wolontariuszom z Portugalii, Turcji, Azerbejdżanu i z Ukrainy. Trzecioklasiści mieli możliwość “powędrować” m.in. do […]
Radosnych świąt Bożego Narodzenia!
W tym niezwykłym czasie, gdy blask świątecznych świateł rozgrzewa serca, pragnę podziękować całej społeczności szkolnej za miniony rok, za wszystkie wypożyczone z biblioteki i przeczytane książki „w kąciku cichego czytania” i w domach, za udział w akcjach i imprezach czytelniczych.








