You are browsing archives for
Autor: Grzegorz Miszczyk
Nabór uzupełniający do klasy “0”
Informujemy, że w dniach 04.06.2018 – 08.06.2018 r. Szkoła Podstawowa nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach prowadzi nabór uzupełniający do oddziału przedszkolnego w szkole. Zapraszamy do zapisów.
Klasy 1a i 2a w Bibliotece Wojewódzkiej
Dnia 23 maja klasy 1a i 2a pod opieką p. E. Kryniewskiej i D. Król, w ramach projektu “Cztery strony bajek – wielokulturowa mozaika legend i opowieści”, uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w Bibliotece Wojewódzkiej. Dzieci poznały kulturę kontynentu afrykańskiego, jego kraje i zwyczaje. Miały także możliwość zagrać i zatańczyć w kolorowych maskach, do rytmów wystukiwanych na afrykańskim bębenku zwanym djembą.
Akcja “Raj dla Dzieci”
31 maja br. (czwartek) na kieleckim Rynku o godz. 18.00 rozpocznie się akcja “Raj dla Dzieci”.
Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w zaplanowanych atrakcjach.
Pasowanie na czytelnika biblioteki
Lekcje żeglarstwa z UKS Zalew Kielce
W dniach 16-17 maja odbyły się w naszej szkole lekcje żeglarstwa. Zajęcia były prowadzone przez pana Andrzeja Kosmalę z UKS Zalew Kielce. Brali w nich udział wszyscy uczniowie z klas I-VII.
Niezwykła lekcja siatkówki
W dniu 17 maja odbyła się w naszej szkole specjalna lekcja siatkówki. Zajęcia w klasie Vb przeprowadziło dwóch zawodników Dafi Społem Kielce – Piotr Adamski i Michał Superlak.
Wycieczka do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w
16 maja br. uczniowie klasy III d z wychowawczynią panią Beatą Tomalą i nauczycielem bibliotekarzem Jolantą Wykurz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach.
Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą ilustracj
Szkolny Konkurs Plastyczny pt.” Najciekawsza ilustracja książki ” został rozstrzygnięty.
Komisja konkursowa w składzie Alicja Tuz, Jolanta Wykurz, Marta Świercz wytypowała zwycięzców.
Zapraszamy do udziału w konkursie “Germaniak”
Warsztaty „Kim jesteśmy, gdzie mieszkamy. Ojczyzna
10.05.2018 r. klasa 1b uczestniczyła w warsztatach „Kim jesteśmy, gdzie mieszkamy. Ojczyzna, region. Ważne miejsca ziemi świętokrzyskiej” przeprowadzonych w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.
Klasa 1b uczestniczyła w grze edukacyjnej
25 kwietnia klasa 1b uczestniczyła w edukacyjnej grze terenowej ”Obrońcy Przyrody Na Tropach Niszczycieli Ziemi”, która odbyła się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi na terenie Stadionu Leśnego w Kielcach.









