W dniu 14.11.2017 r. uczniowie klasy 4D wraz z wychowawcą (p. R. Solnicą) i nauczycielem przyrody (p. A. Wroną) uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt. „Woda Twoim Przyjacielem – poznaj szanuj chroń” . Uczniowie zwiedzili również siedzibę Wodociągów Kieleckich przy ul. Krakowskiej i punkt ujęcia wody w Białogonie.
You are browsing archives for
Autor: Grzegorz Miszczyk
Kiermasz świąteczny
Absolwenci SP19 mistrzami matematyki!
20 zdolnych uczniów otrzymało stypendium z programu “Mistrzowie Matematyki” Fundacji Vive Serce Dzieciom. Uroczystość odbyła się na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wśród nagrodzonych znaleźli się absolwenci SP nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach: Tymoteusz Mętrak i Joel Szrek.
Listopadowy Dzień Otwartej Szkoły
OGŁOSZENIE
13.11.2017 roku (poniedziałek) odbędzie się Dzień Otwartej Szkoły.
Nauczyciele są do dyspozycji rodziców uczniów w godz. 1730 – 1830 (dłużej w razie potrzeby) w następujących salach:
31 października i 2 listopada – dni wolne od zajęć
Dni 31 października i 2 listopada 2017 r. (wtorek i czwartek) są w naszej szkole dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
Zwracamy się z prośbą do rodziców o zapewnienie w tych dniach opieki dzieciom.
Szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godzinach 7.00 – 16.30.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach są już pełnoprawnymi uczniami. 12 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.
Informacja o terminie ślubowania klas pierwszych
Informujemy, że 12 października o godzinie 17.00 odbędzie się ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Spotkania z rodzicami
SPOTKANIA Z RODZICAMI
11.09.2017 r. (poniedziałek) godz. 17.00 – w stołówce szkolnej odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas 0 i I uczęszczających do świetlicy szkolnej i korzystających z obiadów.
11.09.2017 r. (poniedziałek) godz. 17.30 – spotkanie rodziców (opiekunów) uczniów z wychowawcami klas (oprócz klas IV) w salach lekcyjnych:
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Nocowanie w szkole
Z piątku na sobotę – 8-9 czerwca uczniowie z klas 3a i 3d pod opieką nauczycieli: p. Jolanty Mazur, p. Renaty Pawelec i p. Marii Wojasiewicz spędzili noc w szkole.
Konkurs „Moja mała i wielka Ojczyzna”
7.06.2017 r. w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkurs „Moja mała i wielka Ojczyzna” dla uczniów klas III z kieleckich szkół podstawowych. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny z następujących szkół: SP nr 12, SP nr 15, SP nr 27, SP nr 7 oraz SP nr 19.
Obchody Dnia Afryki
30 maja w naszej szkole odbyła się akcja masowego czytania: „Jak nie czytam, jak czytam”
oraz szkolne obchody Dnia Afryki. Uczniowie przygotowali stroje i maski afrykańskie, które zostały zaprezentowane podczas apelu.







