Zasady netykiety obowiązujące na lekcjach on-line w czasie nauki zdalnej.
  1. Podczas lekcji on-line zachowujemy zasady dobrego wychowania i wzajemnego szacunku.
  2. Logujemy się do zajęć punktualnie!
  3. Na początku każdej lekcji, chyba że nauczyciel zdecyduje inaczej, wyciszamy swoje mikrofony i słuchamy nauczyciela, który ustala zasady pracy na lekcji.
  4. Sygnalizujemy chęć zabrania głosu, przez podniesienie ręki w aplikacji, a nauczyciel udziela go konkretnej
  5. Chat służy do porozumiewania się nauczyciela z uczniami.
  6. Uczniowie, którzy:

-wyłączają sobie wzajemnie kamery i mikrofon,

-udostępniają swoje ekrany nie związane z lekcją,

-włączają w czasie lekcji inne aplikacje lub gry,

-nagrywają lub fotografują zajęcia bez zgody uczestników,

otrzymają kary zgodne ze szkolnymi zasadami oceniania.

7.W razie zaobserwowania niewłaściwych zachowań kolegów/koleżanek uczeń zgłasza to nauczycielowi prowadzącemu lekcję lub wychowawcy.

Dodatkowo pamiętajcie o:
  • Niewolno spotykać się z ludźmi poznanymi przez Internet!
  • Nie wolno oszukiwać ludzi w Internecie!
  • Nie wolno wchodzić na nieodpowiednie strony internetowe!
  • Włamania na swoje portale internetowe natychmiast zgłaszaj rodzicom lub policji!
  • Nie wolno nikomu podawać swoich danych osobowych!

Samorząd Uczniowski rozpoczyna szkolną akcję: STOP HEJTOWI!

Hejt jest dość powszechną rzeczą w Internecie. Każdy radzi sobie z nim inaczej. Zaczyna się od niemiłych słów, a kończy nawet na groźbach.

Osoba dotknięta hejtem ma obniżone poczucie wartości, czuje się samotna, przez co wpada w stany lękowe i depresyjne, co może prowadzić do prób samobójczych.

Jak walczyć z hejtem?

Jeżeli osoba zostanie dotknięta tym zjawiskiem należy ją wspierać oraz motywować. Sprawić by czuła się otoczona opieką oraz pokazywać, że jest dla nas ważna co wzmocni jej poczucie wartości. Należy uświadamiać ludzi, czym jest hejt, aby wiedzieli jak mu przeciwdziałać i by sami nie hejtowali innych.

Koleżanki i Koledzy!

Jeśli czujecie się hejtowani w szkole, na podwórku lub w sieci, możecie liczyć na pomoc!

Jesteśmy do Waszej dyspozycji! Powiemy jak i gdzie szukać pomocy. Przypominamy, że w naszej szkole mamy wspaniałą Panią Pedagog
i super Panią Psycholog, które wiedzą jak rozwiązać każdy problem!

Opracowanie: Samorząd Uczniowski: Franciszek Białęcki, Kornelia Kołodziej, Jakub Garbat