„Andrzeju, Andrzeju, nasz dobrodzieju,dobrą wróżbę daj !”. Andrzejki to okazja do zabawy i wróżb, pozwalających przenieść się w świat fantazji oraz pobudzających dziecięcą wyobraźnię.

30 listopada w świetlicy szkolnej wróżki z klasy VI b wprowadziły naszych wychowanków w tematykę obchodów Andrzejek. Wyjaśniły, kim był św. Andrzej i skąd wzięły się obrzędy andrzejkowe. Wróżki wraz z nauczycielami świetlicy przygotowały na tę okazję wróżby. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie mogli poznać swój przyszły zawód, imię przyszłej sympatii, przekonać się, czy spełnią się ich marzenia. Wróżki przepowiadały przyszłość tą bliską i tą daleką za pomocą andrzejkowych serc, zabawy z talerzami, butelką, kapeluszem i butami.

Zabawa była udana i dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć i emocji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Autor: Marzena Zachariasz