DSC_0033W piątek 20 listopada w Centrum Targowym Kielce odbył się Finał IX Edycji Wojewódzkiego Konkursu ,,BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”, zwanego ,,Olimpiadą Bezpieczeństwa”.

Celem konkursu jest:

• utrwalenie wiedzy zdobytej z zakresu ogólnego bezpieczeństwa oraz w ruchu drogowym;
  • propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji sportowej oraz w trakcie kibicowania;
  • przygotowanie dzieci do bezpiecznego i rozważnego spędzania wolnego czasu.

Do rywalizacji, której głównym organizatorem był Wydział Ruchu Drogowego i Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Kiecach, stanęło 13 drużyn z powiatów województwa świętokrzyskiego, w tym drużyna SP 19 Kielce. Naszą ekipę reprezentowali Magda Wajler, Paweł Kaleta Oskar Lesisz wraz z opiekunem, panem Jarosławem Januchtą. Po batalii, składającej się z pięciu części (test wiedzy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w gospodarstwie domowym, części praktycznej dotyczącej pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy na rowerze na torze przeszkód oraz poszukiwaniu zagubionych przedmiotów w zadymionym namiocie ustawionym przez Straż Pożarną) nasz zespół uplasował się na wysokim 6 miejscu w województwie.

Ogromne gratulacje dla naszych uczniów oraz dla ekipy dopingującej – klasy VA.

Naszych reprezentantów przygotowywał pan Jarosław Januchta.

Podziękowania ślemy do pani Beaty Tomali i do pana Grzegorza Miszczyka za opiekę nad dziećmi podczas Olimpiady.

Pani Justynie Lesisz i pani Dorocie Włodarczyk dziękujemy za transport uczniów na imprezę.

Naszym paniom sekretarkom oraz panu Dariuszowi Kurpińskiemu składamy wyrazy wdzięczności za pomoc w tworzeniu opracowania pisemnego na temat: ,,Jaka jest moja szkoła – zagrożenia występujące na jej terenie oraz propozycje rozwiązań mogących wpłynąć na ich ograniczenie”.

Autor: Jarosław Januchta