3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

To coroczne święto, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne, i zwiększenie świadomości na temat korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych w różnych aspektach życia społecznego.

W naszej szkole uczą się osoby z niepełnosprawnością, niczym się one od nas nie różnią. Wszyscy jesteśmy tacy sami, mamy takie same serca, oczekiwania, marzenia. Wszyscy mamy takie samo prawo do życia w społeczności i nikogo nie można izolować. Integracja to wspólna droga do pięknego bycia RAZEM.

W tym roku szkolnym obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole przyjęły formę Kampanii Informacyjnej, przypominającej, że są takie osoby,  uczniowie niepełnosprawni wśród nas. Mają oni takie same potrzeby jak my i chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików o tej tematyce:

https://www.youtube.com/watch?v=xFzhGRmdQ-M

https://www.youtube.com/watch?v=NbyeqyFGTm0