W dniach 29.III.2011r. i 5.IV.2011r. odbyły się w naszej szkole na zajęciach muzyki Lekcje Dyplomowe studentów Instytutu Edukacji Muzycznej.

Jest to już tradycją naszej szkoły, że praktyki studenckie kończą się właśnie takim egzaminem, przeprowadzanym w obecności komisji, w skład której wchodzą m. in. pracownicy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego (dr Ewa Parkita, dr Joanna Sztejnbis – Zdyb) oraz pani dyrektor mgr Dorota Mętrak, pan dyrektor mgr Andrzej Kosierkiewicz i nauczyciel muzyki mgr Iwona Stefańczyk.

Lekcje są niezwykle ciekawe, studenci prezentują bardzo wysoki poziom przygotowania i starają się zawsze czymś zaskoczyć komisję i uczniów. Często jest to bogate instrumentarium, które studenci przynoszą na zajęcia (w tym roku były to 4 odmiany saksofonów, gitary, flety poprzeczne i skrzypce), prezentując ich brzmienie i budowę w całej okazałości.