OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY
WIZERUNEK PATRONKI NASZEJ SZKOŁY
IRENYSENDLEROWEJ

1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu plastycznego dotyczącego wizerunku patronki szkoły Ireny Sendlerowej jest Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach. Koordynatorzy konkursu: Monika Waligórska-Ucig, Malwina Odrzywolska

1. Cel i przedmiot konkursu

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego pracy plastycznej przedstawiającej wizerunek  patronki – Ireny Sendlerowej  dla Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach. Wizerunek patronki szkoły wykorzystywany będzie przez Szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, dekoracyjnych itp.

1. Warunki uczestnictwa w konkursie

* Konkurs trwa od 03.10.2022r do 24.10.2022r
* W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy zapoznali się z regulaminem konkursu i w pełni go akceptują.
* Prace konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu tylko indywidualnie.
* Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi
w regulaminie.
* Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorską pracę plastyczną.
* Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach.
* Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu.

1. Forma prezentacji pracy konkursowej

* Praca plastyczna przedstawiająca wizerunku patronki szkoły Ireny Sendlerowej powina nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, plakat, ulotki, dekoracja.
* Pracę należy wykonać ręcznie.
* Praca plastyczna powinna charakteryzować się następującymi cechami:
– być czytelna i łatwa do zapamiętania,
– być łatwo identyfikowana dla naszej szkoły,
– wzbudzać pozytywne emocje.

Praca plastyczna w formacie: A1 (594×841)

Technika wykonania pracy do wyboru: farby plakatowe, farby akrylowe, farby akwarelowe, pastele olejne, pastele suche, kredki ołówkowe.

1. Miejsce i termin składania prac konkursowych

* Podpisane prace (imię i nazwisko, klasa) należy składać do dnia 24.10.2022r
* nauczyciele odpowiedzialni za odbiór prac: Malwina Odrzywolska  i Monika Waligórska-Ucig.
Prace należy oddawać osobiście .
* Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
* Organizator nie zwraca prac.

6. Kryteria oceny prac konkursowych

Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

* zgodność projektu z tematem,

* oryginalność, łatwość zapamiętywania,

* czytelność i funkcjonalność,

* estetyka wykonania projektu.

1. Ocena prac konkursowych

Zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową, powołaną przez Dyrektora Szkoły.

W wyniku postępowania konkursowego Komisja Konkursowa wyłania zwycięzcę konkursu.

* Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda.
* Planowana data ogłoszenia wyników 28.10.2022r
* Wyniki zostaną zamieszczone na stronie szkoły.
* Po ogłoszeniu wyników i przyznaniu nagrody zostanie zorganizowana wystawa, prezentująca wszystkie prace.

Życzymy wszystkim ciekawych pomysłów!

Autor: Malwina Odrzywolska