19 października 2022 r. o godz. 16.30 nowi kandydaci na członków naszej braci szkolnej przystąpili do swojego pierwszego egzaminu. W obecności licznie przybyłych członków rodzin zdali go celująco! Odpowiedzieli na wszystkie zadane przez uczniów z klasy 4 pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad wzorowego zachowania. Pięknie i głośno zabrzmiały też wykonane przez nich piosenki.

Po uzyskaniu akceptacji starszych kolegów odbyła się najbardziej uroczysta część imprezy – ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści przyrzekli dbać o jej dobre imię, rzetelnie wypełniać swoje uczniowskie obowiązki, szanować ludzi i przyrodę oraz być dumą dla rodziców i wychowawców. Pani Dyrektor Paulina Podlewska – Pająk poprzez symboliczne pasowanie specjalnym ołówkiem przyjęła ich do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 im.Ireny Sendlerowej w Kielcach. Pan Dyrektor Andrzej Kosierkiewicz wręczył im natomiast pierwsze poważne dokumenty – legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Towarzyszące dzieciom i wychowawcom emocje zostały utrwalone na wspólnych, klasowych fotografiach.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wyjątkowych sukcesów edukacyjnych, pięknych i trwałych przyjaźni oraz samych radosnych chwil w naszej szkole.

Autor: Beata Tomala