W dniach 30 – 31 marca 2023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach odbyło się wydarzenie promujące kierunki kształcenia w roku szkolnym 2023/2024 oferowane przez kieleckie szkoły ponadpodstawowe.

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami, opiekunami oraz szkolnym doradcą zawodowym wzięli udział w wydarzeniu promującym zarówno szkoły branżowe, technika oraz licea z terenu województwa świętokrzyskiego pn,, Giełda szkół”.
Podczas bezpośrednich rozmów z uczniami i nauczycielami, młodzież mogła zapoznać się z ofertą poszczególnych placówek i zdobyć potrzebne informacje przed podjęciem decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

W/w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz Miasta Kielce, Kuratorium Oświaty, Urzędu Marszałkowskiego oraz wiodących firm świadczących swoje usługi na lokalnym, krajowym i międzynarodowym rynku pracy.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn. To stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Autor: Edyta Domagała