13.06.2023r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia edukacyjne ,, Budujemy mosty z papieru”, które poprowadziła dr inż. Monika Siedlecka, pracownik Politechniki Świętokrzyskiej Wydziału Budownictwa i Architektury. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się co to jest most, czy każda budowla służąca do pokonywania przeszkody terenowej to most, z jakich części jest zbudowany most, a także zobaczyły znane na świecie mosty. Zajęciom teoretycznym towarzyszyły zajęcia praktyczne. Uczniowie pracując w grupach rozwiązywali rebusy, łamigłówki i quizy. Dużą atrakcją było budowanie różnych typów mostów oraz sprawdzanie ich wytrzymałości za pomocą ciężarków. Najbardziej wytrzymały most skonstruowali Wojtek Sabat i Alan Mikulka.  Zajęcia wszystkim bardzo się podobały, było wiele emocji i radości.