30 września 2011 roku odbył się Spacer Integracyjny Klas Czwartych. Uczniowie spotkali się z wychowawcami przed szkołą o 08.45, a o 09.00 wszyscy razem wyruszyli na Stadion. Humory dopisywały, a do nich dostosowała się pogoda, bowiem zaraz po rozpoczęciu rajdu słońce rozpędziło chmury i zrobiło się ciepło i milo.
Pierwszym przystankiem był plac zabaw na Plantach. Spragnieni rozrywki uczniowie chętnie korzystali z huśtawek, karuzeli i siłowni. Potem odwiedziliśmy Kadzielnie, a następnie – bez dalszej zwłoki – pomaszerowaliśmy na Stadion.
Tutaj chłopcy od razu zaanektowali boisko do piłki nożnej. Wynik meczu niech pozostanie nasza tajemnica, warto jednak wspomnieć, że był zacięty i wyrównany.
Pozostali uczniowie także znaleźli cos dla siebie. Powodzeniem cieszyła się koszykówka, huśtawki, ale także integracyjne rozmowy w mniejszych i większych grupkach. Az żal było wracać, wiec by osłodzić sobie życie, wstąpiliśmy jeszcze na lody do Zielonej Budki.
Z niewielkim opóźnieniem dotarliśmy do szkoły obiecując sobie niebawem powtórzyć tak udaną imprezę.