Amerykański pisarz R. P. Evans napisał kiedyś, że: „Ludzie dzielą się na dwa typy. Na tych, którzy wspinają się na góry oraz tych, którzy siedzą w cieniu gór i krytykują wspinających się”. Uczniowie kl. 7a i 7b dnia 10 października z pewnością nie należeli do tej drugiej grupy. W zorganizowanym rajdzie po Górach Świętokrzyskich z optymistycznym nastawieniem ruszyli aby poznać uroki naszych terenów. Dzielnie walczyli ze zmęczeniem i szczęśliwie przeszli trasę czerwonego szlaku wiodącą z Masłowa do Ciekot. Tu uzupełnili stracone kalorie posilając się pizzą, ale i nieco spalili spędzając aktywnie czas w okolicy Szklanego Domu. Opiekę na trasie nad uczniami sprawowali: p. R. Kubicka, p. A. Kowalczyk, p. A. Dąbrowska, p. J. Januchta oraz rodzic jednej z uczestniczek.