Przez cały okres przedświąteczny cała nasza społeczność szkolna brała aktywnie udział w zbiórce żywności i środków czystości w akcji „Paczka dla Bohatera”. Akcję koordynowała p. Agnieszka, a przypominały o niej uczennice z Koła Patriotycznego. Akcję również ogłaszał Samorząd Szkolny pod kierunkiem p. Michaliny. Apel o życzliwe podzielenie się z najuboższymi weteranami – nie pozostał bez echa. Oto szczegółowe podsumowanie:

Zebraliśmy: 7 kg mąki, 9 kg cukru, cukier puder (0,5 kg), 14 pudełek ryżu (łącznie 8,6 kg), 2 kg soli, 12 pudełek różnych kasz (jęczmienna, gryczana, jaglana, kuskus – łącznie 3,3 kg), 18 opakowań różnych makaronów (razem 6,8 kg), 2 opakowania kakao (160 g), 3 opakowania płatków owsianych (1,4 kg), 6 opakowań kawy (łącznie 1,1 kg), pudełko kawy inki (150 g), 11 pudełek herbaty czarnej w torebkach i liściastej (lipton,saga, assam, minutka, eternal), 5 pudełek herbat smakowych i ziołowych (melisa, mięta, malina etc), 3 litry oleju, słoiki: majonezu kieleckiego, śledzi, karton barszczu czerwonego; ponadto wiele puszek: paprykarz szczeciński (2), konserwa wieprzowa (2), turystyczna (1), pasztet (1), groszek konserwowy (4), pomidory (1), szproty (3), tuńczyk (3), ananasy (1), brzoskwinie (1). Ponadto przeróżne słodycze: ciastka (5 opakowań pierniczków, piegusków, delicji), 6 opakowań cukierków, galaretek i „ptasiego mleczka”, 15 tabliczek czekolady oraz różne batoniki i czekoladki. Oprócz produktów żywnościowych chętnie przynosiliście środki czystości: 11 kostek mydła, 1 mydło w płynie, 5 tubek pasty do zębów, płyn do mycia naczyń (2), płyn do mycia szyb (1), płyn do prania (1), płyn do podłogi (2), proszek do prania, proszek do czyszczenia (1), żel pod prysznic (1).

To wszystko p. Agnieszka spakowała w 6 paczek o łącznej masie 70 kg

Dzięki Wam – uczniowie, rodzice, opiekunowie i nauczyciele – adresaci tych paczek mieli z pewnością lepsze Święta. Możecie być z siebie dumni. Mamy nadzieję, że weźmiecie udział w kolejnych akcjach.

Główny Organizator „Paczki dla Bohatera” wysłał podziękowania dla naszej społeczności. Oto jego treść:

“W imieniu Organizatorów i tych do których pomoc była skierowana – naszych Bohaterów, którzy z bronią w ręku stanęli w obronie naszej Ojczyzny, a dziś w zamęcie życia zapomniani, serdecznie dziękuję za włączenie się do akcji V Paczka dla Bohatera i tym samym kultywowanie pamięci obrońcach Polski !

Za okazaną życzliwość i pomoc z pozdrowieniami

podziękowania składa,

Koordynator akcji