Tydzień temu, tj.17.11.23 r., uczestniczyłam w bardzo ważnym wydarzeniu dla bibliotekarzy i bibliotek – w Kongresie Bibliotekarzy Szkolnych organizowanym, profesjonalnie, przez firmę Vulcan, z której oprogramowania korzystamy od kilku lat także w naszej bibliotece szkolnej.

10 – godzinne szkolenie wywarło na mnie tak wielkie wrażenie, że pozostaję pod jego wpływem do dzisiaj. Informacji i inspiracji było wiele, także praktycznych warsztatów, rozmów, dzielenia się doświadczeniami i refleksjami. W spotkaniu uczestniczyło ok. 60. bibliotekarzy szkolnych z całej Polski, także informatycy, programiści, szefowie firmy Vulcan. Ponadto zorganizowano nam spotkanie autorskie ze znanym polskim pisarzem – Zygmuntem Miłoszewskim. Poprzedniego dnia można też było zwiedzić Bibliotekę Narodową im. Ossolińskich oraz Muzeum Pana Tadeusza.

Żal było wyjeżdżać! Mam nadzieję, że uda się wykorzystać niektóre inspiracje w naszej bibliotece!

Tekst i zdjęcia: Iwona Krzemińska