Od wczoraj, tj.od 18.12.23 r., działo się w bibliotece szkolnej i w świetlicy kl.1-2!

Przybył bowiem do nas p. Bogumił Wtorkiewicz – poeta, eseista, karykaturzysta, projektant mody awangardowej, zdobywca wielu międzynarodowych nagród i tytułów w dziedzinie sztuki i kultury, a rodem z Kielc. Przywiózł on ze sobą wielką ilość awangardowych strojów i kapeluszy własnego projektu. Szkolne “modelki” z klas 1-2 przymierzały je, dopasowywały, by pięknie zaprezentować przed dzisiejszą publicznością z klas młodszych w czasie spotkania autorskiego. Emocji, dyskusji i przymiarek było co niemiara, za to efekt wspaniały! Modelki w nietuzinkowych kreacjach wzbudziły zachwyt koleżanek i kolegów, a także wychowawców!

Jednak to była druga część spotkania. Pierwszą stanowiła prezentacja autorskich wierszy p.Bogumiła Wtorkiewicza przez samego Autora. Utwory podobały się publiczności, gdyż były pełne humoru, a tematyka bliska dzieciakom. Teksty wierszy w oryginalnej grafice uczestnicy spotkania mogli czytać i oglądać, gdyż widniały na nowej bibliotecznej ściance prezentacyjnej, zakupionej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na pamiątkę autorskiego spotkania Gość pozostawił kilka swoich wierszy z miłą dedykacją dla organizatorek wydarzenia: p.Barbary Garbacz i p.Iwony Krzemińskiej.

Warto poznawać ludzi rodzimej kultury i sztuki, by nie potwierdzało się przysłowie: “cudze chwalicie, swego nie znacie…”.

 

 

Iwona Krzemińska