Od kilku dni w bibliotece szkolnej istnieje nowa możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu z dobrą książką.

Skorzystało z niej już wielu uczniów i nauczycieli “Dziewiętnastki” podczas przerw międzylekcyjnych, przed lub po zajęciach, a także uczniowie z Ukrainy w trakcie dodatkowych lekcji języka polskiego. Tę atrakcję stanowi piękna amarantowa kanapa, zakupiona w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz czytnik e-booków (także w czytelni). Nowy mebel szczególnie podoba się dziewczynkom z klas 1-3, niektóre namawiają rodziców na zakup podobnej do ich pokoi.😃 Tak naprawdę wszyscy uczymy się korzystać z nowoczesnych, multimedialnych książek, tym bardziej zachęcam czytelników do poznawania czegoś nowego i dla wielu – nieznanego.

Serdecznie zapraszam do spędzania wolnych chwil w kąciku czytelniczym, w którym
czas płynie jakby wolniej, na pewno przyjemnie na wygodnej i pięknej kanapie!❤️

Iwona Krzemińska