W dniach 17 lutego i 22 lutego klasy 6b i 6c uczestniczyły w warsztatach projektowych w Instytucie Designu w Kielcach. Uczniowie dowiedzieli się co to jest design? Czym zajmują się projektanci? W jaki sposób wykorzystać zbędne przedmioty? Oraz jak projektować funkcjonalne dzielnice?
Uczniowie klasy 6b pobudzali swoją kreatywność i z wykorzystaniem tekturowych rolek kleili swój unikatowy organizer na przybory. Klejenie za pomocą taśmy okazało się zajęciem nie najprostszym ale młodzi projektanci z naszej szkoły podołali zadaniu znakomicie!
Klasa 6c miała możliwość zwiedzenia wystawy “Dom. Osiedle. Mieszkanie 2013; przestrzeń życia Polaków”, która posłużyła jako inspiracja do wspólnego projektu osiedla. Praca zespołowa nad planowaniem dzielnicy jest zadaniem czasochłonnym więc planszę dokończyliśmy w szkole. Model jest tak ładny, że wkrótce zawiśnie na ścianie w sali plastycznej:)

Autor: Alicja Tuz