W dniu 7 października 2011 r. klasy Va i Vb udały się na wycieczkę do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, pod opieką p. Iwony Krzemińskiej, p. Iwony Masternak i p. Michaliny Rzepki.  Uczniowie mieli okazję wysłuchać interesującego wykładu pracownika muzeum na temat bogatego życia pisarza, jego podróży czy życia prywatnego. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu twórczości literackiej pisarza. Uczniowie obejrzeli wystawę stałą muzeum zorganizowaną  na parterze pałacyku, a w tym bogate wnętrza sypialni, jadalni, palarni, salonu i gabinetu Henryka Sienkiewicza z mnóstwem książek, trofeami i pamiątkami pisarza przywiezionymi z dalekich podróży.

Niestety,  z powodu padającego deszczu przez większą cześć dnia,

nie udało nam się zwiedzić pięknego parku w stylu angielskim, który rozciąga się wokół dworku Sienkiewicza.

Mimo iż pogoda nie dopisała, uczniowie z zainteresowaniem zwiedzali muzeum, jak również miło i pożytecznie spędzili czas.