Od września 2011 r do czerwca 2013 r. w naszej szkole jest realizowany projekt finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego-Program Operacyjny Kapitał Ludzki –Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III szkół podstawowych w Gminie Kielce.

W ramach projektu odbywają się dodatkowe zajęcia:

• dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu a także z ryzykiem dysleksji,
  • dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych,
  • dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy – logopedyczne,
  • z gimnastyki korekcyjnej,
  • rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno przyrodniczych,
  • dla dzieci szczególnie uzdolnionych plastycznie,

Uczniowie będą korzystać z pomocy zakupionych w ramach projektu, m.in.: bieżni, tablicy multimedialnej oraz programów multimedialnych, gier edukacyjnych.