12 października 2011r. był wyjątkowym dniem dla Pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach.

Kilka tygodni wcześniej rozpoczęły się przygotowania. Pierwszacy poznawali szkołę, kolegów, zaznajamiali się ze swoimi prawami i obowiązkami, wdrażali się do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Pomagali im w tym starsi koledzy, wychowawczynie, pracownicy szkoły i oczywiście rodzice. Wreszcie 12 października nadeszła upragniona, długo oczekiwana chwila. Jej świadkami byli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, dyrektor szkoły mgr Dorota Mętrak, zastępca dyr. mgr Andrzej Kosierkiewicz, nauczyciele, przewodnicząca Rady Rodziców.

Do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej weszły, w strojach galowych i biretach na głowach, dzieci z trzech klas pierwszych. Punktem kulminacyjnym  całej uroczystości był sam akt ślubowania i pasowania na ucznia. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Po tych wspaniałych występach dzieci udały się do sal na zasłużony poczęstunek, przygotowany przez niezawodnych rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły! Zostaliście nowymi członkami, naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.