Dnia 03.11.2011 r. klasa Va udała się do kieleckiego kina „Helios” na zajęcia w ramach projektu „Akademia Odkrywców” pod opieką wychowawczyni p. Michaliny Rzepki oraz p. Agaty Siwoń. Dzieci obejrzały film pt. „Mniam!”, a następnie wzięły udział w warsztatach z języka angielskiego, prowadzonych przez lektorów ze Szkoły Języków Obcych Empik School, które pozwoliły utrwalić słownictwo i zapamiętać różne zagadnienia.  Warsztaty językowe były powiązane z projekcją filmu, zakończenie stanowiły zajęcia połączone z zabawą i utrwaleniem zdobytej wiedzy. Dzieci otrzymały dyplomy i materiały edukacyjne.

W czasie spędzonym w kinie, uczniowie nie tylko zobaczyli ciekawy film, ale także przeżyli interesującą przygodę z nauką języka angielskiego.