Oby nie sprawdziło się wobec uczniów “Dziewiętnastki” przysłowie: “Cudze chwalicie – swego nie znacie…”, wychowawca świetlicy, p. Barbara Garbacz wraz ze szkolnym nauczycielem bibliotekarzem, zabrały świetliczaki z kl.1a i 2a do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na zajęcia ” Łysa Góra – ziemia baśni i legend “.

Czego tam nie było! Prezentacja multimedialna o tajemniczych miejscach w Górach Świętokrzyskich, krzyżówki, rebusy, łamigłówki, a nawet malowanie talizmanów przynoszących szczęście i pomyślność. Trochę też powiało grozą, kiedy dzieciaki zobaczyły czarownicę na miotle odwiedzającą Łysą Górę i wielkoludy rzucające głazami, z których powstało gołoborze, ale obecność opiekunów dodawała świetliczakom odwagi.

Wszystkie dzieci były zgodne co do tego, że warto uczestniczyć w warsztatach organizowanych w WBP, dlatego ciąg dalszy wizyt w tej instytucji nastąpi w bieżącym roku szkolnym.

Autor: Iwona Krzemińska