Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych świetliczaki z kl.1-2 uczciły wizytą w WBP!

Od wielu już lat (od 1999 r.) w październiku na całym świecie obchodzone jest święto bibliotek szkolnych i nie tylko. Nasza biblioteka zawsze włącza się w różny sposób w te obchody, zachęcając uczniów do korzystania z jej zasobów i pomieszczenia, a także współpracując z innymi bibliotekami na terenie miasta. Tegoroczne hasło obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: ” Poznajmy się w bibliotece”. Każda wizyta w tym szczególnym pomieszczeniu w budynku szkolnym to okazja do nawiązania relacji, podjęcia wspólnych aktywności i pracy na rzecz społeczności “Dziewiętnastki”.

Dlatego w miniony czwartek, tj.17.10.2024 r., świetliczaki z klas młodszych, pod opieką wychowawcy, p. Barbary Garbacz i bibliotekarza, p. Iwony Krzemińskiej, wzięły udział w kolejnych warsztatach w WBP dotyczących regionu pt.” Legenda miejska, czyli jak powstały Kielce”. Tradycyjnie już dzieciakom została wyświetlona ciekawa prezentacja zdjęć z Ziemi Świętokrzyskiej oraz z miasta, a także czekały na nich zmagania intelektualne ( krzyżówka, labirynt, rebus) i plastyczne różnego typu dotyczące legendy o powstaniu Kielc. Najbardziej podobało się świetliczakom kolorowanie dzika tym bardziej, że mogły przy tej czynności śpiewać razem z Piotrem Fronczewskim piosenkę “Dzik jest dziki, dzik jest zły…”. Przemieszczanie się komunikacją miejską stanowiło dodatkową atrakcję. Świetliczaki z radością myślą o kolejnych wizytach w WBP w ramach całorocznego cyklu.

W przyszłym tygodniu biblioteka szkolna zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z oferty Kiermaszu Taniej Książki z Tuliszkowa, zorganizowanego w ramach obchodów święta bibliotek.

Iwona Krzemińska