14.12.2011 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach uczestniczyli w szesnastej edycji konkursu ALFIK HUMANISTYCZNY. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 3 do 6 i uczniów gimnazjów. Jest to test jednokrotnego wyboru.

Konkurs jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych uczniów, co daje nauczycielom znakomitą okazję do pobudzenia zainteresowań swoich podopiecznych, jak również zapoznania ich z coraz szerzej wkraczającymi do szkół testami wyboru. Udział w konkursie ogólnopolskim daje uczniom i nauczycielom niepowtarzalną szansę porównania wiedzy i umiejętności z uczniami z innych szkół, województw.

W konkursie wzięło udział 49 uczniów naszej szkoły. Pięcioro z nich uzyskało wynik dobry (powyżej 80%), zaś dwoje wynik bardzo dobry (powyżej 85%).

Zwycięzcą szkolnej edycji ALFIKA HUMANISTYCZNEGO został Joel Szrek z klasy IV a (90% poprawnych odpowiedzi). Drugie miejsce zajęła Anna Brzezińska z klasy IV c (87% poprawnych odpowiedzi).

Gratulujemy!

Pełną listę nagrodzonych przedstawimy po zakończeniu procedury rozkodowania prac.

Organizatorzy: p. Grzegorz Miszczyk, p. Iwona Masternak.