W niedzielę 24.04 2016 roku w XIII Biegu Ulicznym o Grand Prix MOSiR Kielce uczestniczyło w sumie 352 osoby z całego województwa świętokrzyskiego. Wśród nich na najwyższym stopniu podium stawali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 19 im. I.Sendlerowej w Kielcach. Najlepiej z naszych uczniów spisał się Dominik Wesołek, który wygrał pewnie swój bieg. Zaraz za Dominikiem, na trzeci stopień podium wskoczył Wiktor Kozieł. Bardzo dobrze spisała się Julia Jachymek zajmując 5 miejsce. Reszta naszych zawodników plasowała się w drugiej i trzeciej dziesiątce zawodów.

Najlepszych uhonorowano medalami oraz drobnymi upominkami. Wszystkim serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze występy. Opiekunem drużyny biegaczy był Pan Jarosław Januchta.

Autor: Jarosław Januchta