Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Zielony Patrol. Celem przedsięwzięcia jest ukształtowanie wśród młodych ludzi poczucia odpowiedzialności za nasze miasto poprzez włączenie ich w procesy podejmowania decyzji związanych ze środowiskiem Kielc, nadzorem nad właściwym utrzymaniem terenów rekreacyjnych, nadwodnych i leśnych miasta.

Strona projektu: http://www.um.kielce.pl/zielonypatrol/

Zielony Patrol nr 22 – rok szkolny 2011/2012

Sprzątanie świata

W dniu 22 września uczestnicy Zielonego patrolu 22 ze SP nr 19 wzięli udział w Sprzątaniu Świata ze Strażą Miejską i Nadleśnictwem. Uczniowie zebrali duże ilości śmieci. Po ciężkiej pracy czekał na nich poczęstunek zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska UM Kielce.

Bieg Patrolowy

W dniu 21 października, odbył się Bieg Patrolowy “Historia i Tradycja”. Nasza szkoła SP nr 19 zajęła czwarte miejsce. W trakcie biegu dzieci miały możliwość poznać historię Kielc i wykazać się wiedzą na ten temat.

Działania ekologiczne

Od początku roku zbieramy i segregujemy: aluminiowe puszki, baterie i makulaturę.

Konkurs “Płazy i Gady”

W dniu 17 listopada członkowie Zielonego Patrolu 22 z SP nr 19, wzięli udział w konkursie przyrodniczym “Płazy i Gady”. Uczniowie przygotowali plakat nawiązujący do tematyki konkursu. Oprócz zdolności plastycznych mieliśmy okazję sprawdzić swoja wiedzę poprzez rozwiązywanie różnorodnych zadań. Spośród piętnastu szkół biorących udział w konkursie, uplasowaliśmy się na piątym miejscu.

Jesienny Patrol

W dniu 5 listopada, wyruszyliśmy na patrol obszaru 22. W trakcie patrolu zgłoszone zostało Straży Miejskiej dzikie wysypisko przy ulicy Bęczkowskiej oraz uszkodzony chodnik w tym rejonie.

Jesienny patrol obszaru 22

W dniu 19 listopada, udaliśmy się ponownie aby sprawdzić nasz obszar. Ucieszyła nas szybka interwencja Straży Miejskiej. Usunięte zostało poprzednio zgłoszone wysypisko i naprawiono uszkodzony chodnik przy ulicy Bęczkowskiej. Niestety w trakcie patrolu odnaleźliśmy kolejne wysypisko śmieci przy ścieżce rowerowej prowadzącej na Cedzynę.