W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 29 w Kielcach, 29.04.2016r. odbyła się V edycja Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych.
Nadrzędnym celem turnieju jest wzmocnienie patriotycznego procesu wychowania młodzieży szkolnej w poszanowaniu i miłości do polskich symboli narodowych, historii i tradycji, a także wpisanie najmłodszego święta państwowego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w obowiązkowy kanon szkolnych uroczystości.
Uczniowie musieli się wykazać również:
a) znajomością zasad musztry pocztów sztandarowych;
b) znajomością ceremoniału szkolnego;
c) umiejętnością współpracy w grupie;
d) umiejętnością uczciwej rywalizacji;
e) umiejętnością serdecznego kontaktu z rówieśnikami
W takich właśnie warunkach Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 19 im. I. Sendlerowej w Kielcach, wśród kilkunastu pocztów okazał się najlepszy. Nasz poczet występował w składzie: Radosław Grzesiak – chorąży pocztu, Dominika Korus – dowódca pocztu, Jagoda Szrek – asysta pocztu. Uczniowie zostali uhonorowani okazałym pucharem oraz nagrodami rzeczowymi na Rynku naszego miasta podczas uroczystości z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej.
Nasz poczet do turnieju przygotowywał Pan Jarosław Januchta z pomocą Pani Moniki Kowalik. SERDECZNE GRATULACJE

Autor: Jarosław Januchta