5 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sukowie odbyły się XXXIX Eliminacje Powiatu Kieleckiego Grodzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez:

1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.

3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

4. Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Najlepiej pokonywali na rowerze tor przeszkód, radzili sobie z pierwszą pomocą przedmedyczną, pisali test wiedzy o ruchu drogowym reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 19 im. I. Sendlerowej w Kielcach. Najlepsza drużyna Turnieju BRD – Suków 2016 występowała w składzie: Aleksandra Tracz, Ewa Sęk, Radosław Grzesiak i Stanisław Śmigielski. Uczniowie otrzymali ogromny puchar, medale okolicznościowe i upominki rzeczowe.

Wśród wszystkich uczestników, w klasyfikacji indywidualnej Staś Śmigielski zajął II miejsce, a Radek Grzesiak III miejsce.

Nasi uczniowie będą reprezentować Powiat Kielecki w finale wojewódzkim w Sukowie – Borkowie – Daleszycach w dniach 30 – 31 maja 2016 roku. Trzymamy kciuki.

Do Turnieju BRD naszą reprezentację przygotowywał Pan Jarosław Januchta

Serdeczne gratulacje i powodzenia w finale wojewódzkim.

Autor: Jarosław Januchta