logopnUczniowie klasy VIa i  VIc wzięli udział w akcji „Pola nadziei”. Ideą tego projektu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los oraz potrzeby fizyczne, psychiczne i duchowe terminalnie chorego człowieka.

Uczniowie naszej szkoły w centrum miasta, pod opieką p. Dariusza Kurpińskiego, zbierali pieniądze na funkcjonowanie Hospicjum Caritas im. bł. Matki Teresy z Kalkuty. Osobom, które wsparły akcję, młodzi wolontariusze wręczali kwiaty – żonkile. Symbolem tej akcji jest bowiem żonkil – kwiat, który przypomina o ludziach stawiających, z nadzieją, czoła wielkim problemom, jakimi są choroba, umieranie, śmierć.

Na zdjęciach wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach podczas akcji „Pola nadziei”. Na zdjęciach także osoby, które wsparły tę szczytną akcję.

Autor: Dariusz Kurpiński