Od 15.04.2016 r. do 4.05.2016 r. odbywały się na obiektach naszej szkoły Mistrzostwa Kielc Dziewcząt i Chłopców w Piłce Nożnej, rozgrywane pod Patronatem Prezydenta Miasta Kielce od 2008 roku. Szkoły rywalizowały w trzech grupach a najlepsi awansowali do finału, który odbył się 5.05.2016 r.
Pierwsze miejsce zajął zespół SP 19 wygrywając z SP 31 2:0 i z SP 25 4:1. Drugie miejsce zajęła SP 31, trzecie SP 25. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Gabriela Adamczyk, Klaudia Brożyna, Aleksander Kobierski, Oskar Lesisz, Michał Szlufik, Wojciech Stokowiec, Wiktor Strużyk, Borys Mularczyk, Adrian Gas, Bartosz Sobura, Cyprian Koruba, Paweł Kaleta, Jakub Łakomski. Wymienieni uczniowie to podopieczni trzech nauczycieli wychowania fizycznego mgr J. Januchty, mgr A. Kosierkiewicza i mgr R. Solnicy, który odpowiadał także za organizację turnieju i prowadzenie reprezentacji .

Autor: Robert Solnica