Miło nam poinformować, że uczennice Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach, Weronika Glimos i Urszula Matuszewska, zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.

Maksymalna punktacja  możliwa do uzyskania  za test na wojewódzkim etapie IX Konkursu Humanistycznego wynosiła 78 punktów. Najwyższy wynik uzyskany przez finalistę IX  Konkursu Humanistycznego dnia 3 marca 2012 r. wyniósł 60 punktów.  W związku z powyższym, w zgodzie z Regulaminem Konkursu Humanistycznego ustalono, że tytuł LAUREATA IX KONKURSU HUMANISTYCZNEGO dla uczniów szkół podstawowych otrzymują finaliści, którzy w etapie wojewódzkim zdobyli 48 i więcej punktów.

Przypominamy, że laureaci  konkursu humanistycznego dla szkół podstawowych otrzymują celujące roczne oceny klasyfikacyjne z przedmiotów: język polski, historia i społeczeństwo oraz plastyka, na mocy rozporządzenia z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr83 poz. 562 z późn. zmianami).

Laureaci konkursu będą także zwolnieni ze sprawdzianu dla szkół podstawowych na mocy rozporządzenia MEN z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!