11 maja 2016 r. nauczyciel – bibliotekarz, p. Iwona Krzemińska, we współpracy z nauczycielem języka polskiego  uczącym w klasach starszych, p. Iwoną Masternak, zorganizował uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki SP19 dla uczniów klasy 1A, 1B, 1C, 1D ( w dwóch turach) z udziałem dyrekcji i nauczycieli szkoły.

Uczniowie kl.5B zaprezentowali program artystyczny, w którym wystąpiły postacie z różnych bajek, zachęcające pierwszaków do czytania i szanowania książek. Uczniowie klasy 5b przeprowadzili także quiz ze znajomości baśniowych postaci literackich. Na zakończenie uroczystości pierwszaki otrzymały pamiątkowe „Prośby książki” i „Zasady zachowania się w bibliotece szkolnej” oraz pyszne batoniki. Piątoklasiści  zaś, na melodię znanej piosenki „Wsiąść do pociągu…”, wyśpiewali o swojej miłości do książek, zapewniając słuchaczy, że: „Książka jest dobrym twym przyjacielem, zawsze pocieszy, nauczy wiele…A wszem wiadomo, że bez czytania świat jest ubogi jak bez kochania!”

Autor: Iwona Krzemińska

Fot. G. Miszczyk