Kuratorium Oświaty w Kielcach przedstawiło podsumowanie statystyczne konkursów przedmiotowych, które odbyły się w roku szkolnym 2011/2012.

Laureaci ogółem – 76 (37 humanistyczny + 39 matematyczno-przyrodniczy)

Laureaci w klasyfikacji powiatowej:

• m. Kielce 25
  • kielecki 12
  • jędrzejowski 6
  • konecki 4
  • kazimierski 4
  • ostrowiecki 3
  • buski 3
  • sandomierski 3
  • włoszczowski 3
  • opatowski 3
  • staszowski 3
  • starachowicki 3
  • skarżyski 2
  • pińczowski 2

Szkoły z największą liczbą  laureatów: Szkoła Podstawowa nr 28 im. Żołnierzy pp „Czwartaków” Kielce – 5, SP 2 im. M. Konopnickiej Kielce – 4, I Społeczna Szkoła Podstawowa im. M. Reja Kielce – 4.

„Podwójni” laureaci: Krzysztof Jankowski (Katolicka SP Kielce), Weronika Dzwonek (SP 3 Jędrzejów), Weronika Glimos (SP 19 Kielce), Aleksandra Marcinkowska (I Społeczna SP Kielce), Patrycja Żak (SP Kostomłoty), Paweł Wesołowski (SP 1 Końskie), Mateusz Ślęzak (SP Łopuszno), Kacper Skwarliński (SZS nr 1 Opatów), Karolina Prochowska (SP 1 Końskie), Alicja Niepokój (SP 2 Kielce).

Warto podkreślić, że Szkoła Podstawowa nr 19 może pochwalić się trzema laureatami – Weronika Glimos została laureatką obu konkursów, zaś Urszula Matuszewska zdobyła to wyróżnienie w Konkursie Humanistycznym.