16 czerwca 2016 roku, w naszej szkole zorganizowano ,,Dzień sportu”. Odbył się on w konwencji konkursu na ,,Najbardziej usportowioną klasę”.

Wszystkie klasy musiały zaliczyć 6 konkurencji, w których wykorzystano bieg, skok i rzut. Uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak: ,,Wyścig z lodem”, ,,Rzuty do kosza na czas”, ,,Strzał do bramki miotłą czarownicy”, ,,Bieg farmera”, ,,Bieg z jajem”, ,,Skoki komando foki”.

Po zliczeniu punktów ze wszystkich zabaw, najbardziej usportowioną klasą Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach okazała się , wśród klas IV-VI, klasa IVB – wychowawczyni Renata Kubicka. Klasa IVB wyprzedziła klasę VA – wychowawca Grzegorz Miszczyk i klasę VIB – wychowawca Agata Siwoń.

Wśród klas młodszych, najbardziej usportowioną klasą została klasa IIIA – wychowawczyni Ewa Kryniewska. Klasa IIIA wyprzedziła klasę IIA i IIC.

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.

Nauczycielom należą się ogromne podziękowania za pomoc w organizacji ,,Dnia sportu”.

Osobami odpowiedzialnymi za organizację ,,Dnia sportu” byli nauczyciele wf, Pan Jarosław Januchta i Pan Robert Solnica.

Autor: Jarosław Januchta