W czwartek 22.09.2016r. na Stadionie Leśnym w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Kielc w Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców. Wśród najlepszych zawodników tych mistrzostw znaleźli się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach. Brązowy medal zdobył Wiktor Kozieł. Tuż za podium uplasował się Kuba Pabis, a na siódmym miejscu dobiegł Maciek Biernacki. Również na siódmym miejscu, w swojej kategorii wiekowej przebiegł Olek Kobierski. Reszta naszych reprezentantów dobiegała do mety w środku stawki startujących.
Gratulacje dla chłopców.
Opiekunem, odpowiedzialnym za przygotowanie reprezentantów naszej szkoły był pan Jarosław Januchta.
Serdeczne podziękowania za organizacje transportu i dowóz dzieci na zawody składamy pani Małgorzacie Pogorzelskiej i pani Małgorzacie Szmalec.
Autor: Jarosław Januchta