28 maja 2012 r. w Kieleckim Centrum Kultury odbył się finał IX Konkursu Międzyszkolnego “Niechaj Świętokrzyskie wszystkim będzie bliskie”. Tegoroczny konkurs został objęty honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Komisja konkursowa oceniała reklamy i plakaty promujące wybraną atrakcję turystyczną oraz wiedzę na temat regionu świętokrzyskiego. Uczestnicy wykazali się znajomością legend świętokrzyskich,  świetnie rozpoznawali zastosowanie przedmiotów używanych dawniej w gospodarstwie domowym.

Zmagania konkursowe zostały uświetnione przez występ zespołu wokalno-instrumentalnego z naszej szkoły.

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 15, II miejsce-Szkoła Podstawowa nr 25, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 31. Gratulujemy!