W dniu 3 kwietnia 2012 r. pięćdziesięciu pięciu uczniów klas szóstych przystąpiło do sprawdzianu po szkole podstawowej. Arkusz standardowy zawierał 26 zadań sprawdzających poziom opanowania umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań można było otrzymać 40 punktów.

We wstępnym raporcie wyników sprawdzianu zamieszczonym na stronie CKE w Łodzi wynika, że tegoroczny zestaw zadań był nieco trudniejszy od ubiegłorocznego.
Średni wynik sprawdzianu naszej szkoły wyniósł 25,94 co plasuje nas w siódmej (na dziewięć) skali staninowej – wynik „ wysoki”. Do staniny ósmej – wyniku „bardzo wysoki”- zabrakło nam tylko 0,06. W porównaniu z rokiem ubiegłym wynik szkoły poprawił się o dwie staniny. Średni wynik ze sprawdzianu w województwie świętokrzyskim wyniósł 22,33.
Najlepszy średni wynik – 28, 89 z trzech klas szóstych na sprawdzianie uzyskali uczniowie klasy 6a. Klasa 6c uzyskała wynik 24,94, a klasa 6b 23,94.