28 września uczniowie z klasy 4a uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych „Zajęcia detektywistyczne – umysłowa rozgrzewka”                   w Energetycznym Centrum Nauki. Podczas warsztatów mieli okazję wcielić się w role detektywów, których zadaniem jest rozwiązanie wielu intrygujących zagadek. Dla badawczych umysłów dobrym treningiem były rozmaite eksperymenty, ułatwiające poznanie i zrozumienie otaczającego świata. Korzystając ze wskazówek i analizując zebrane dowody, nasi uczniowie prowadzili śledztwo i znajdowali odpowiedzi na pytania. Na koniec warsztatów osoby, którym udało się rozwiązać wszystkie zagadki, otrzymały odznakę dra Glutka.

Po warsztatach uczniowie aktywnie odpoczywali na placu zabaw w Kieleckim Parku Technologicznym, gdzie mogli korzystać z m.in.                z trampoliny, zjeżdżalni linowej, równoważni oraz plenerowej siłowni. Pogoda i humory dopisywały od początku do końca wycieczki.

autor: Agata Siwoń

fot. Michalina Rzepka