„Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”

/ Irena Sendlerowa/

Dyrekcja, nauczyciele języka polskiego oraz opiekunowie gazetki „Szkolne co nieco” ogłaszają I edycję konkursu literackiego dla uczniów klas III – VI Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach na baśń, bajkę, opowiadanie, list, wiersz dotyczący życia i działalności Patronki naszej szkoły – Ireny Sendlerowej.

Prace w formie wydruku komputerowego (format A4) należy składać w  Bibliotece  Szkolnej do 12 listopada 2012 r. Rozstrzygnięcie konkursu  nastąpi 16 listopada br., a rozdanie nagród odbędzie się w czasie uroczystości nadania szkole imienia  – 23 listopada 2012 r.

Celem konkursu jest zainspirowanie uczniów naszej szkoły wartościami moralnymi i działalnością „Matki dzieci Holocaustu”  oraz zachęcenie młodych literatów do twórczych poszukiwań artystycznych i umożliwienie im prezentacji oraz publikacji twórczości własnej w następnych numerach gazetki szkolnej i na stronie internetowej szkoły.

,,Teraz, idąc do Boga, na pewno się zapyta:

Boże, gdzie Ty byłeś w tych okropnych czasach?

I Bóg jej powie: Byłem w twoim sercu

Irenko i wyryję twe imię na wieczność”.