„Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”

/ Irena Sendlerowa/

W związku z dużą liczbą prac jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: dla uczniów klas III-IV oraz uczniów klas V-VI.

Klasy V-VI

I miejsceAnna Brzezińska z klasy Vc za baśń „Drzewo życia”

II miejsceJakub Bujakowski z klasy VIb za wiersz „Pamiętny uśmiech”

III miejsceTymoteusz Mętrak z klasy Vc za „Baśń o Polis”

Klasy III-IV

I miejsceGabriela Jędrys z klasy IIIc za opowiadanie „Uratowanie Ani i Icka zwanego Krzysiem”

II miejscePatrycja Wróblewska za „List do Ireny Sendlerowej”

III miejsceDominika Korus za „Opowiadanie o Irenie Sendlerowej”

Wyróżnienia:

• Anna Szkliniarz z klasy IIIa za opowiadanie „Moja przygoda z Ireną Sendlerową”,
  • Jakub Bokwa za wiersz „Dla Pani Ireny Sendlerowej”.

Szczególne słowa uznania należą oczywiście autorom nagrodzonych prac. Jednak dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie. Mamy nadzieję, że postać Ireny Sendlerowej zawsze będzie dla Was wzorem do naśladowania, podobnie jak  Jej poświęcenie, odwaga i determinacja, z jaką niosła pomoc potrzebującym.

Wszystkie nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz w następnych numerach gazetki „Szkolne co nieco”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!