Dzięki próbom do przedstawienia pt. „Jak Irena Sendlerowa ratowała dzieci z getta…” mogliśmy się dużo dowiedzieć o II wojnie światowej i o tym, jak było w getcie. Bliżej poznaliśmy życiorys naszej Patronki. Najbardziej jednak zapadła mi w pamięci próba, na której wybraliśmy się do kieleckiego Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Dyrektor teatru, pan Robert Drobniuch, udzielił nam kilka wskazówek, by uświetnić przedstawienie, a przede wszystkim zachęcił nas do udziału w szkolnych występach teatralnych. W „Kubusiu” mogliśmy także zobaczyć lalki i marionetki wykorzystywane podczas wielu przedstawień. Dzięki nauczycielom naszej szkoły: pani Iwonie Krzemińskiej, opiekunce szkolnego chóru i opiekunkom Samorządu Uczniowskiego, przedstawienie było wspaniałe. Po uroczystości nadania szkole imienia pan dyrektor Drobniuch pogratulował nam i opiekunom. Powiedział, że zagraliśmy profesjonalnie. Był to dla nas wielki komplement i zaszczyt, bo słowa pochwały wypowiedział dyrektor teatru znanego na światowej scenie. Dlatego zapraszam uczniów naszej szkoły do radosnego zaangażowania w szkolne uroczystości.

Autor: Ula Kapral z kl. IV „a”