19 grudnia 2012 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 imienia Ireny Sendlerowej w Kielcach uczestniczyli w szesnastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „ALFIK HUMANISTYCZNY”. Konkurs organizowany przez firmę Jersz przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 3 do 6 i uczniów gimnazjów. W bieżącym roku szkolnym w “ALFIKU HUMANISTYCZNYM” wzięło 16.229 uczniów z 487 szkół.

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń (a nie jedynie wyznaczony), co daje nauczycielom znakomitą okazję do pobudzenia zainteresowań swoich podopiecznych, jak również zapoznania się z występującymi podczas sprawdzianu kompetencji testami jednokrotnego wyboru. Udział w konkursie ogólnopolskim daje uczniom i nauczycielom niepowtarzalną szansę porównania wiedzy i umiejętności z uczniami z innych szkół oraz województw.

W konkursie wzięło udział 47 uczniów naszej szkoły. Troje z nich uzyskało wynik dobry (powyżej 80%), dwoje wynik bardzo dobry (powyżej 85%), zaś jeden uczeń – Wojciech Radek z klasy IIIa (wychowawca: p. Beata Tomala) – uzyskał wynik znakomity: 96,67%. Wojtek zajął szóste miejsce w kraju i zdobył nagrodę w postaci obozu wypoczynkowo-naukowego wartości 650 zł.

Zwycięzcą szkolnej edycji konkursu został oczywiście Wojciech Radek z klasy IIIa. Gratulujemy!

Szkolną edycję “ALFIKA HUMANISTYCZNEGO” zorganizowali: p. G. Miszczyk, p. I. Masternak, p. Monika Kowalik.