Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do siedziby Straży Miejskiej w Kielcach. Zwiedzali całą komendę, poznawali pracę strażników miejskich, dowiadywali się jak funkcjonuje Straż Miejska i do czego została ona powołana.
Niespodzianką dla dzieciaków były warsztaty dotyczące zdrowego żywienia. Zajęcia te prowadziły panie ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i kieleckiego SANEPID-u. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak wielki wpływ na nasze zdrowie ma żywność którą codziennie spożywamy, jak przygotować zdrowe posiłki, czego powinniśmy unikać, a które produkty pomagają nam w prawidłowym rozwoju. Dziewczęta i chłopcy, pod kierunkiem pań prowadzących, zbudowali prawidłową piramidę żywieniową. Na koniec szkolenia uczestnicy dostali koszulki i inne gadżety związane ze zdrowym stylem życia.
Po warsztatach żywieniowych pani strażnik zorganizowała gry i zabawy sprawnościowe. Po wysiłku fizycznym, wszyscy dostali pyszne i zdrowe owoce i soki.
Po kilkugodzinnej wizycie w Straży Miejskiej nasi uczniowie, zadowoleni i z uśmiechami na twarzy wrócili do domów.
Organizatorem i opiekunem wyjścia był pan Jarosław Januchta.

Autor: J.Januchta