28 listopada 2012 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 imienia Ireny Sendlerowej w Kielcach uczestniczyli w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „ALFIK MATEMATYCZNY”. Konkurs organizowany przez firmę Jersz przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2 do 6, uczniów gimnazjów I szkół ponadgimnazjalnych. W bieżącym roku szkolnym w “ALFIKU MATEMATYCZNYM” wzięło 52 095 uczniów z 1326 szkół.

W konkursie wzięło udział 87 uczniów naszej szkoły. Troje z nich uzyskało wynik  bardzo dobry (powyżej 85%):  Joel Szrek, kl.Va, Piotr Matys, kl.Vc i Dorota Ołtarzewska, kl.IVb, zaś jeden uczeń – Adam Szmidt z klasy Vc – został laureatem konkursu uzyskując wynik 96,67%.  Adam zdobył nagrodę w postaci obozu wypoczynkowo-naukowego wartości 650 zł. Gratulujemy!

Zobacz ranking laureatów konkursu >>>

Szkolną edycję “ALFIKA MATEMATYCZNEGO  zorganizowali: p. J.Wielicka, p. R.Kubicka i  p. M.Świercz.