W dniu 22 listopada 2012 r. dwudziestu trzech uczniów z klas szóstych przystąpiło do szkolnego etapu Konkursu Matematyczno–Przyrodniczego.  Uczestnicy mieli do rozwiązania 37 zadań, za które mogli uzyskać maksymalnie 60 punktów. Najlepiej poradzili sobie z nimi uczniowie: Dawid Czerwiński z kl. 6a, Weronika Kozubek (6c) oraz Filip Roman (6a). Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w drugim etapie – rejonowym. Ten etap pokonała Weronika Kozubek, która z 47 punktami zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego. Czasu na przygotowanie się do trzeciego, najtrudniejszego etapu, było niewiele. Znana z pracowitości Weronika poradziła sobie jednak doskonale. Test z zadaniami rozwiązała bardzo dobrze i uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno–Przyrodniczego.

Bardzo gratulujemy naszej uczennicy oraz nauczycielom, którzy przygotowali Weronikę do tych trudnych zmagań. Tytuł laureata zwalnia uczennicę ze Sprawdzianu 2013.

Autor: Iwona Kowal